top of page

Mało kto wiem, że prócz zwiedzania wnętrz Katedry, zwanej "La Manquita", można również "wspiąć się" na jej dach, by nie tylko podziwiać niesamowite widoki, ale i poznać La Manquite z całkowicie innej perspektywy. 

 

Bovedas Catedral, czyli sklepienia Katedry to wyprawa podczas, której trzeba pokonać 200 stopni XVIII w. wieży północnej, wąskie korytarze, i tarasy kaplicy by wspiąć się na 50 metrów i móc podziwiać Malagę w pełnej okazałości. Podczas wizyty z przewodnikiem usłyszmy nie tylko historię Katedry, ale również zobaczymy z bliska różnice architektoniczne, wynikające z budowy na przestrzeni różnych wieków. Co więcej prawdziwą przyjemnością jest móc zobaczyć z bliska dzwony i sklepienia La Manquity, dumnie wznoszącej się nad zabudowaniami Malagi, wyznaczając w ten sposób granicę, której zgodnie z przyjetym prawem, nie może przekroczyć żaden budynek. 

 

Same widoki są oczywiście bezbłędne. Port czy Zamek Gibralfaro jest niczym na wyciągnięce ręki, a cała Malaga u stóp :) 

 

Wizyty odbywała się od wtorku do niedzieli od godz. 11.00 do 13.00, następnie:

pazdziernik/styczen od godz. 16.00 do godz. 19.00

styczeń/marzec; wrzesień/ październik od godz. 17.00 do godz. 20.00 

marzec/wrzesień od godz. 18.00 do godz. 21.00 

Wizyta nocna - od stycznia do pażdziernika to dwie ostatnie godziny zwiedzania, natomiast w lato jest to godz. 21.00 

 

Cena biletu 6€, wizyta nocna 10€

Mozna je nabyć w Palacio Episcopal na Plaza del Obispo 6 (przy Katedrze), lub telefoniczne +34 952 221 835 lub mailowo : bovedas.catedral@diocesismalaga.es lub na stronie.

Bovedas Catedral 

bottom of page