top of page

Parque Del Oeste

Park Del Oeste to miejsce w Maladze niezwykłe, wręcz nietypowe, a przede wszystkim idealne na spędzenie niejednego popołudnia. Z pewnością spodoba się zarówno miłośnikom przyrody, jak i sztuki.

 

To jeszcze park? Czy już Galeria Sztuki? A może zwykłe mini zoo?

Parque del Oeste nie da się opisać w kilku słowach, ani je sklasyfikować, bowiem mieści się we wszystkcih kategoriach.  

 

Na 74 000 m2 powierzni wypełnionej zielenią mieszczą się trzy jeziora, mini zoo z egzotycznymi ptakami, strusiami emu i kangurami, place zabaw, a także 

45 rzeźb autorstwa niemieckiego artysty Stefana von Reiswitz. 

 

Parque del Oeste to prawdziwa miejska Galeria Sztuki. Statuetki rozmieszczone w różnych częściach parku zaskoczą nie jednego przechodnia i znawców sztuki. Finezyjne figury nawiązują do mitologii i fantazji, może tu bowiem spotkać minotaury, syreny, jednorożce czy delfiny oraz kobiety z głowami w kształcie muszli. 

 

Dla miłośników sportu park ma zaplecze sportowe: boiska do koszykówki, piłki nożnej, mini siłownie czy ponad 4000 m2 do uprawiania joggingu. 

 

Jest to jedno z tych miejsc w Maladze, które zaskakują i zachwycają, które mają dusze i wraca się do nich bardzo często. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - spokój, zaciszne miejsce na czytanie książki, czy spacery, naturę czy miejsce na spędzenie popołudnia z dzieckiem. Polecam każdemu, kto chodź na chwilę chce oderwać się od rzeczywistości, bądź odnaleźć miejsce - tak nielicznie spotykanej w Maladze - przepiękną zieleń. 

 

Parque del Oeste znajduje się przy ulicy Calle Realenga de San Luis 11

(niedaleko Muzeum Automovilistico). Mapka tutaj.

Z kolei tutaj znajdziecie mapę parku oraz więcej przydatnych informacji.

 

bottom of page