top of page

Na co Zwrócić uwagę wypożyczając samochód w Maladze

 

Jedną z najlepszych form zwiedzania i poruszania się po Andaluzji jest wciąż i niezmiennie samochód. Koszty wynajęcia nie są duże, a czas i możliwości jakie nam daje swoboda dostarcia do każdego zakątka jest niesamowita. Ponadto komunikacja do wielu perełek które warto zobaczyć, jest ograniczona, zwłaszcza zwiedzając zachwycające pueblos blancos (białe miasteczka).

Bez samochodu niejednokrotnie ciężko do nich dotrzeć, nie mówiąc o płynnym przemiestrzaniu się z jednej wioski do drugiej. Dlatego też zawsze zachęcam do wynajmu samochodu w Maladze, niemniej jednak przy zachowaniu kilku najważniejszych środków ostrożności. Co więcej wiele ofert wydaje się kuszących, po czym dobre wspomnienia z wakacji uprzykrzają nam dziwne ściągnięcia z karty i dodatkowo poniesione koszty. O czym powinniśmy wiedzieć i na co zwrocić uwagę wypożyczając samochód w Andaluzji ?

 

Depozyt 
 

Przez wynajęciem samochodu należy upewnić się, czy nasza wypożyczalnia nie zablokuje nam na karcie kredytowej środków, które będą pełniły funkcje depozytu do momentu zwrotu auta. Niejednokrotnie jest to kwota 1200 Euro (za najmniejsze auta) do nawet kilku tysięcy euro (za najdroższe modele). 

 

Karta Kredytowa 
 

Rezerwując samochód przez stronę internetową zwróćmy uwagę na formę płatności, czy nie tylko nam odpowiada, ale przede wszystkim czy jesteśmy przygotowani na ewentualna płatność kartą kredytową, bądź czy wypożyczalnia akceptuje karte debetową. Jeśli boimy się o swoje środki  warto poszukać miejsc, gdzie akceptowana jest płatność gotówką, a takich w Maladze jest coraz więcej. 

 

Ubezpieczenie
 

Zawsze pytacie czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie ? Warto! Bowiem w Andaluzji nie przykłada się dużej uwagi do zarysowań i drobnych obtarć, a więc my możemy być ostrożni, ale inni już niekoniecznie. Ale zanim przejdziemy do dodatkowego ubezpieczenia upewnijmy się, że wypożyczony przez nas samochód posiada ubezpieczenie podstawowe w cenie. Niejednokrotnie okazuje się, że cena samochodu nie zawiera w sobie ma żadnego ubezpieczenia, a firmy wynajmujace nie akceptuja ubezpieczenia sprzedanego nam przez brokera.

 

Opinie
 

Niby trywialne, ale często zapominamy by prócz opini apartamentu, hotelu sprawdzić również opinie wypożyczalni, gdzie chcemy wynająć samochód. Tam można dowiedzieć się naprawdę bardzo dużo :) Sprawdźmy jej oceny, uwagi, opinie w internecie, na stronie czy fanpageu, zapytajmy się znajomych którzy mogą mieć jakieś doświadczenia z wynajmem samochodów w Maladze czy Hiszpanii.

 

Wydawać by się mogło, że to zaledwie kilka podstawowych punktów ale Wasze opowieści pokazują, że często w ferworze przygotowań o nich zapominamy. Z pewnością zwrócenie na nich uwagi uchroni nas przed niemiłymi niespodziankami i pomogą w planowaniu cudownych wakacji :) 

 

 

 

bottom of page