top of page

Przewodnik po Andaluzji

Indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem, to najlepszy sposób by poznać historię, kulturę, zabytki, sposób życia czy zakamarki danego miasta. To czas, kiedy tak naprawdę zrozumiesz gdzie jesteś i poczujesz całym sobą walory danego miasta. 

Oferujemy indywidualne zwiedzanie z polskim licencjonowanym przewodnikiem we wszystkich najpiękniejszych miastach Andaluzji: Maladze, Rondzie, Sevilli, Granadzie, Kordobie, Kadyksie. Nasi przewodnicy podziela się z Tobą wiedzą, doświadczeniem życia w Andaluzji, przybliżą historię, opowiedzą o najważniejszych atrakcjach i ciekawostkach miasta, andaluzyjskim stylu życia oraz zdradza największe sekrety miasta ;) Co więcej nie tylko umilą Wam czas, ale sprawią, że pokochasz Andaluzję tak samo mocno, jak my :) 

 

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, par,  rodzin, mniejszych grup znajomych, jak i dużych grup zorganizowanych, czy

biur podróży oraz biur incentive szukających wsparcia przy organizacji wyjazdu do Andaluzji.  

 

Najlepsi licencjonowani, polskojęzyczni przewodnicy czekają na Ciebie! Nie zastanawiaj się i odkryj razem z Nami perełki Andaluzji :) 

 

 

159905250_1866101680229501_2268768741581723697_n.jpeg

Malaga Panoramiczna

Odkryjemy stolicę wybrzeża Costa del Sol, poznamy prawdziwą andaluzyjską radość życia. Udamy się na market świeżych owoców, warzyw i ryb.  Stąd już blisko do kolejnych charakterystycznych punktów miasta, jakim są najlepiej zachowana twierdza Maurów w Hiszpanii - Alcazaba, oraz leżące u jej stóp Teatro Romano. Niewątpliwe największym symbolem Malagi jest budowana przez ponad 250 lat Katedra, a jako, że w Maladze urodził się słynny malarz Picasso spacerując po mieście nie zapomnimy o jego Muzeum oraz Plaza de Merced czy Constitucion. Wszystkie zabytki zobaczymy z zewnątrz.

Malaga Zabytkowa

Okolo czterogodzinne zwiedzanie - panoramiczny tour połączony z wejsciem do jednego z zabytków - Alcaaaby, Katedry albo Muzeum Picassa.  

Koszt wejścia do Alcazaby 3€/osoba, wstep do Katedry 8€ albo bilet do Muzeum Picassa 9€  

Smaki Malagi 

Okolo czterogodzinne zwiedzanie - panoramiczny tour połączony ze smakami Malagi i Andaluzji, zasmakujemy lokalnych tapas is słodkiego wina z Malagi

Malaga

IMG_0957 2.jpg
Sewilla Express 

Panoramiczny, około czterogodzinny spacer bez wchodzenia do zabytków po niemal wszystkich najważniejszych i najładniejszych zakątkach Sewilli. W programie: katedra, pałac Alkazar (z zewnątrz), średniowieczna dzielnica Santa Cruz, dawna fabryka cygar, Plac Hiszpański, przepiękny park Marii Luizy, plac Amerykański, strefa Expo 1929, nadbrzeże Gwadalkiwiru, Arena korridy (z zewnątrz)

Zabytkowa Sewilla 

Około trzygodzinne zwiedzanie dwóch najważniejszych zabytków Sewilli: katedry z grobowcem Kolumba oraz pałacu królewskiego Reales Alcázares. W programie również zwiedzanie dawnej dzielnicy żydowskiej Santa Cruz. Koszt wejściówek do katedry (11€/osoba) i pałacu (14,5€/osoba)

 

Sewilla Klasyczna 

Standardowe zwiedzanie stolicy Andaluzji zaczynające sie na Placu Hiszpańskim, następnie średniowieczna dzielnica Santa Cruz, dawna fabryka cygar oraz wizyta w Katedrrze (opcja 3h zwiedzania) albo w Katedrze i pałacu królewskiego Reales Alcázares (opcja 4h zwiedzania. Koszt wejściówek do katedry (11€/osoba) i pałacu (14,5€/osoba).

 

Sewilla w pigułce 

Panoramiczny, około 7-8 godzinny spacer po Sewilli połączony ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków (Alkazar, katedra oraz - na życzenie również jedna z najstarszych aren korridy w Hiszpanii). W planie, oprócz zabytków, zwiedzanie dzielnicy Santa Cruz, nadbrzeże Gwadalkiwiru z kopią statku Magellana (z zewnątrz), miejsca związane z operami Carmen i Cyrulik Sewilski, Plac Hiszpański. W programie jest przewidziany czas na przerwę na lokalne tapas Koszt wejściówek (katedra 11€/osoba, Alkazar 14,5€/osoba, arena korridy 11€/osoba). 

Sevilla

IMG_3683.jpg

                                                                      

Granada w Pigułce

5h zwiedzanie Alhambry i miasta. W czasie wizyty odwiedzimy kompleks pałacowo -ogrodowy Alhambry, który od dwóch lat znajduje się na pierwszym miejscu listy najcześciej odwiedzanych zabytków Hiszpanii. W tej słynnej twierdzy zobaczymy Pałace Nasrydów, Pałac Karola V, Alcazabę oraz słynne ogrody Generalfie. Następnie przejdziemy do centrum miasta aby przekonać się, że współczesna Granada to miejsce, gdzie do dnia dzisiejszego widać przeplatanie się kultury i religii i islamu z chrześcijaństwem. W czasie spaceru zobaczymy z zewnątrz Katedrę, słynny bazar arabski Alcaicerię oraz pierwszy uniwersytet w mieście z XIV w. Koszt wejścia do Alhambry 19,00€/osoba

Granada Klasyczna

Ok 3h zwiedzanie albo samej Alhambry, albo samego miasta. 

Granada Alternatywna 

Ok 3h zwiedzanie centym miasta, dzielnicy Albaicin oraz Sacromonte, gdzie zm.in zobaczymy jak dzisiejszy cyganie mieszkają w jaskiniach. 

Granada

18052188454259339.jpg

                                                                          

3-godzinny spacer, podczas którego zobaczymy, m.in. Plac Hiszpański,  Nowy Most – symbol Rondy, dom Jana Bosco – założyciela zgromadzenia Salezjanów, plac ratuszowy oraz kościół Santa Maria la Mayor, który skrywa w sobie resztki dawnego meczetu. W następnej kolejności wycieczka zaprowadzi nas na Arenę Corridy, jednego z najstarszych placów walki byków w Hiszpanii. Koszt wejścia na arene 7€/osoba

EAA083D7-8A9C-4534-833F-20891F26217E.JPG
DSC02730-01.jpeg

Ronda

3h spacer podczas którego zobaczymy Most Rzymski, który łączy dzielnicę Campo de la Verdad z Barrio de la Catedral. Stad przejdziemy do dzielnicy żydowskiej, najbardziej znanej częsci zabytkowego centru Kordoby. Najważniejszym punktem programu jest Mezquita, czyli Wielki Meczet - Katedrę, która jest najwspanialszym przykładem współistnienia 3 kultur w jednym mieście - żydowskiej, muzułmańskiej i katolickiej. Koszt wejścia do Mezquity 13€/osoba. 

Kordoba

OK 3h zwiedzanie Kadyksu obejmuje m.in. wejście na punkt widokowy na wieży Tavira, gdzie organizowane są sesje camery oscury. Jest to proste urządzenie optyczne, które pozwala poznać miasto z ciekawej perspektywy. Po zakończonej sesji, spacer klimatycznymi uliczkami miasta, w trakcie którego zobaczyć będzie można ruiny teatru rzymskiego, barokową katedrę, egzotyczny ogród botaniczny oraz miejsce, skąd niegdyś Krzysztof Kolumb wypłynął w dwie ekspedycje. Koszt wejścia na Torre Tavira 6€/osoba

Kadyks

bottom of page