top of page

Chociaż Port w Maladze należy do moich ulubionych, to jednak warto również zwrócić uwagę na znajdujący się nieoopodal Port Marina w Benalamadenia.

 

Puerto Marina, to zarówno centrum handlowe i gastronomiczne, kompleks sportowy oraz mieszkalny usytuowany na sztucznych wyspach połączonych urokliwymi, czerwonymi mostkami. Architektura w stylu trochę arabskim, indysjkim i andaluzyjskim robi niesamowite wrażenie

i za każdym razem będąc tam odczuwam lekką zazdrość, że można tak cudownie mieszkać ;) 

 

Jes to jedno z najbarrdziej ruchliwych, czy zatłoczonych miejsc bowiem zarówno cumowane z całego świata łodzie, świetne restauracje, Akwarium Sea Life, czy możliwość skorzystania z propozycji sportów wodnych przyciągają mase turystów i mieszkańców. 

 

Puerto Marina zostałe docenione za swój urok uzyskując dwukrotnie w 1995 i 1997r. tytuł najpiękniejszego portu na świecie. Należy również dodać, że port otrzymał międyznarodową nagrodę "Błękitna Flaga  Czystego Morza " za jakość wód i ich serwis. 

 

Myślę, że jest to idealne miejsce na spędzenie popołudnia, albowiem każdy znajdzie tu coś dla siebie, tymbardziej nacieszy oko pięknymi widokami :) 

 

 

Puerto Marina - Benalmadena

bottom of page