top of page

BOZE NARODZENIE w Maladze

Wczorajsza inauguracja nowej iluminacji świątecznej w Maladze. W tym roku składa sie z 16 (każdy wielkości 4m) "Niebiańskich Aniołów". Każdego dnia (oprócz 24 i 31 grudnia) odbędą się trzy pokazy o godzinie 19:00, 20:30 i 22:00. Iluminacja w ciagu tygodnia zapalona będzie od godz 18:30 do północy, w weekendy do 2 nocy. Pokazy rozpoczęte 26 listopada beda nam towarzyszyć do 4 stycznia.

Ponadto w tym roku mamy dosc bogaty program innych atrakcji

Pokazy Dronów Oprócz iluminacji świątecznej w tym roku będzie można zobaczyć pokaz 120 dronów, który będzie przedstawiał świąteczne obrazy. Spektakl ten będzie miał premierę 3 grudnia i zostanie powtórzony 4, 6, 7 i 9 grudnia o godzinie 20:30, w dniu 23 grudnia o godz. 19.30. Miejsca z którego będzie można obejrzeć pokaz: Palmeral de las Sorpresas, la plaza de la Marina, Muelle Uno y Gibralfaro.


Video Mapping na Katedrze Fasada mokki Katedry w Maladze, od strony południowej, ponownie stanie się bohaterem świąt Bożego Narodzenia w mieście. Jak w zeszłym roku wyświetlony zostanie video mapping/projekcja architektoniczna wykorzystująca najnowszą technologię laserową. Dlatego na potrzeby pokazu powstały infografiki w 2 i 3 wymiarach. Pokazy trwające od 8 do 10 minut będą odbywać się o 19:00, 20:30 i 22:00 od 27 listopada do 4 stycznia, z wyjątkiem 24 i 31 grudnia.


Las Luces del Botánico Od 27 listopada do 8 stycznia Ogród Botaniczno La Concepción w Maladze po raz kolejny go w tym roku gości wydarzenie Las Luces del Botanico. W tym roku pokaz „Stela” przedstawia nową trasą świetlną, która pozwoli odwiedzającym towarzyszyć Trzem Królom podczas ich podróży za Gwiazdą Betlejemską. Miliony punktów świetlnych udekoruje trasę o długości ponad 2,2 kilometra, gdzie ponad 20 instalacji świetlnych przeniesie zwiedzających do miejsc tak historycznych jak Persja, Babilon czy Betlejem. Pokaz odbędzie się między 18:00 a 23:00, z wyjątkiem 24 i 31 grudnia 2022 oraz 5 stycznia. Bilety mozna zakupic https://laslucesdelbotanicomalaga.com/entradas/ dla doroslych w cenie 12€, w weekendy i swieta 14€. Bilety dla dzieci w cenie 10€, weekendy i swieta 12€. Istnieje rownież mozliwosc zakupu biletu rodzinnego ( 2+2) za 34€, dzieci do 3 roku zycia wchodza za darmo.

Jak dojechac: Z centrum busem nr 2 i 15min na nogach albo bezplatnym autobusem Stela, ktory podjezdza pod Ogrod. Przejazd co 10 minut. Druga opcja busem turystycznym Luces de Navidad linia 91 - bilety mozna kupic wraz z biletami 4€ w dwie strony. Przejazd co 30 min.


Ulice Malagi Nie tylko Calla Larios ale również San Juan, Molina Lario i jedenaście poprzecznych ulic Larios (Sancha de Lara, Don Juan Díaz, Bolsa, Stranchan, Moreno Monroy, Martínez, Alarcón Luján, Manuel Pérez Bryan, Álvarez Fonseca, Marín García i Liborio García) będą miały specjalną dekoracja oparta na żyrandolowych lampach halowych. Będzie można zobaczyć 76 trójwymiarowych lamp utworzonych przez cztery powierzchnie połączone mikoroprzewodami błyskowymi. Wzdłuż Calle San Juan będą utworzone trzy różne przestrzenie, które odtworzą spektakl świąteczny „Magiczną Jaskinię”, „Wiklinowe Niebo” i „Salę Pająków”.


​Wiecej informacji na naszej stronie https://www.mymalaga.pl/boze-narodzenie-w-maladze


Comments


bottom of page