top of page

Soho Malaga i Centro de Arte

Soho, to artystyczna dzielnica Malagi i zarazem wymarzone miejsce dla fanów prawdziwych dzieł sztuki, jakimi sa murale. 

 

Soho znajduje się pomiędzy portem Muello Uno a główną ulicą Alameda. 

Wydaje się, że jest to wciąż dzelnica dla wielu nieznana, pomimo wyśmienitej lokalizacji i centrum miasta. Dzięki inicjatywie jej mieszkańców oraz tamtejszych restauratorów stworzono deptak, ulice zostały odnowione i wciąż są remontowane, dzięki czemu otwierane są nowe miejsca, a dzielnica staje się atrakcyjniesza.  

 

Jest to dzielnica, gdzie czuć prawdziwy artystyczny klimat. Tworzą je same sklepy, restauracje czy nawet zakłady fryzjerskie. Dadatkowo podsycany jest przez graffti, które można znaleźć dosłownie wszędzie - w małych uliczkach, na blokach, czy opuszczonych budynkach. Jest to wręcz mekka fanów murali, my sami naliczyliśmy ich ok 40 ! Robią prawdziwie wrażenie i by ich poszukać warto się po prostu "zgubić" pomiędzy uliczkami znajdując coraz to nowe i bardziej pomysłowe. 

 

Do perełek dzielnicy zaliczyć można również Comic Store ( prawdziwy amerykański sklep z komiksami rodem z serialu The Big Bang Theory), Laboratorio de sabores (szkoła gotowania), Sala-Teatr Chelamar (spektakle teatralne, zajęcia salsy i tanga), czy Centro de Arte Contemporáneo (Centrum Sztuki Współczesnej).

 

CAC - Centrum Sztuki Współczesnej zostało otwarte 17 lutego 2003r. i cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno odwiedzających, jak i artystów światowej sławy - Louise Bourgeois, bracia Chapman, Paul McCarthy, Raymond Pettibon czy Marina Abramović. Co ważne - wstęp jest darmowy. Aktualne wystawy znajdziecie na stronie CAC.

 

W każdą sobotę i niedziele w Soho organizowany jest Garage Markter - market sztuki alternatywnej, rękodzieł i antyków. Z pewnością warto sie wybrać w poszukiwaniu skarbów, jak również warto się wybrać by zprzekonać się jakim skarbem jest same Soho de Malaga ;)

 

bottom of page