top of page

Teleferico

Teleferico było jednym z pierwszych miejsc, które odwiedziłam po przyjezdzie do Malagi.  Wiem, że lepiej wybrać nie mogłam, bo te widoki zapierają dech w piersi.

 

Teleferico Cablecar znajduje się w Benalmadenie i zaraz po Delfinarium jest jedną z głównych atrakcji Malagi, Benalmadeny i okolic. 

15 minutowa przejażdzka kolejką kabinową nad Arroyo del Miel i autostradą zabiera nas na wysokość 769 m. n.p.m. Na górze czekaja nie tylko przepiękne widoki na wybrzeże i Benalmadene, ale również rezerwat ptaków. Codzienne show to piękny pokaz przyjazni między człowiekiem a orłami, czy nawet sępami. Co więcej przedstawia to, co w ptakach najwspanialsze i najbardzej niezwykle, czyli wolnosc jaką daje im latanie. Terenerzy wypuszczając je nigdy nie dają pewności, że wrócą na czas, ale jest w tym wszystkim naturalność, a przede wszystkim cudowny widok tańczących w powietrzu orłów.

 

Kolejka zabiera nas również na szczyt góry Calamorro. Wijące się ścieżki z pewnością będą atrakcją dla fanów deliktatnych górskich wędrówek, jak i sródziemnomorskiej fauny i flory. Jestem pewna, że na każdym zrobi wrażenie zapierający dech w piersi widok wybrzeża, błękitu morza...z pewnością warto zatrzymać się tam na dłużej.

 

Teleferico znajdziecie przy przystanku kolejowym Benalmadena (Arroyo del Miel) Cena biletu to 11,90euro. Pokazy ptaków odbywaja się codzienne o godz. 13.00 i 16.00. 

 

Grzechem byłoby tego nie zobaczyć na właśne oczy, bo w tych widokach można się zakochać :) Ja wpadłam po uszy ;) 

bottom of page