top of page

My Malaga

Pokazy Flamenco

Taniec Flamenco

Jeśli zadam pytanie z czym kojarzy Wam się Hiszpania z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, jaką odpowiecie będzie taniec flamenco. Każdy z nas uwielbia patrzeć na piękno przemyślanych ruchów tancerki i poczuć każdy wystukany rytm. 

Najlepsze szkoły flamenco i najlepszych tancerzy zobaczymy nie gdzie indziej, jak właśnie w Andaluzji :) Jednak wśród gwiazd nikt z Was nie spodziewa się zobaczyć prawdziwej perły, wrocławianki o andaluzyjskiej duszy :) 

 

Emilia Dowgiało tańczy praktycznie od zawsze, pół życia jest to właśnie taniec flamenco. Autorka jednej z pierwszych polskich prac doktorskich „O flamenco polskim piórem. Kulturowe realia i słowne bariery” od 2011 roku na stałe mieszka, tańczy i spełnia marzenia w Sewilli, wcześniej 2 lata mieszkając w Granadzie. 

Talent polskiej artystki zauważono m.in. w renomowanej Fundacji Sztuki Flamenco Cristiny Heeren w Sewilli, gdzie dwukrotnie przyznano jej stypendium taneczne. Podczas siedmiu lat stałego pobytu i nauki tańca w Andaluzji poznała zarówno nieokiełznaną siłę flamenco z cygańskich jaskiń Sacromonte, jak i elegancką grację szkoły sewilskiej (escuela sevillana). Przez trzy lata tańczyła „na pełen etat” w Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren, a jej nauczycielami byli m.in. Luisa Palicio, Ana Morales, Úrsula López, Javier Barón oraz sama Milagros Menjibar.

 

Dziś Emilię regularnie można zobaczyć na scenach hiszpańskich tablaos, czy warsztatach w Polsce, gdzie daje nie tylko piękne występy tańca, ale dzieli się swoją wiedzą na temat techniki, czy historii flamenco. Ponadto polska tancerka udziela prywatnych lekcji i pokazów flamenco praz prowadzi stronę Taniec Flamenco.

 

Skorzystaj z niebywałej okazji i zobacz andaluzyjską duszę w rytmach prawdziwego i niezapomnianego flamenco :) 

 

źródło: Eloy Munoz Photography

Pokazy Flamenco 

Warsztaty Flamenco 

Wykłady  flamenco 

bottom of page