top of page

Walentynki w Maladze 

Jeśli ktoś z Was chciałby ucieć przed zimową aurą i spędzić  Walentynki w Maladze podrzucamy kilka inspiracji, by wieczór ten był prawdziwie wyjątkowy i romantyczny :) 

Łaźnie Arabskie ( Baños árabes) 
 

Uwierzcie mi, że tradycyjne łaźnie arabskie okażą się doświadczeniem unikatowym i dość wyjątkowym prezentem dla dwojga. W Maladze możecie skorzystać z 2 propozycji:

 

1. Hammam al Ándalus przy Plaza de los Mártires 5

Tradycyjne arabskie kąpiele wodne, które można połączyć z masażem oraz rytuałami. 

 

2. El Hammam Open Space & Spa przy Calle Tomás de Cózar 13 

Mają charakter bardziej łaźni tureckich, które można połączyć z masażem oraz szampanem na tarasie. 

KOLACJA Z WIDOKAMI 
 

W Maladze nie brakuje miejsc, gdzie można zarówno zjeść, jak i nacieszyć oko pięknymi widokami.

Nie ukrywajmy, to zawsze jest połowa sukcesu udanego wieczoru :) Poniżej lista miejsc na romantyczną kolację w Maladze z cudnym krajobrazem w tle:

 

1. Restauracja na tarasie Hotelu Marriot - Tarasu nikomu nie muszę przedstawiać, ale w restauracji warto zarezerwować również stolik. Jedzenie jest dobre, ceny może nieco wyższe, ale z pewnością warto. Znam takich, co zaręczyli się właśnie tam za moją radą ;)

 

2. Restauracja Parador Gibralfaro - znajduje się w hotelu powyżej punktu widokowego Mirador del Gibralfaro, więc kolację można połączyć ze spacerem :) 

 

3. Restauracja na tarasie Hotelu Only You - nowe miejsce na mapie malagijskich tarasów, restauracja Lola znajduje się na 7pietrze. 

 

4. Terraza el Balneario - kto by nie chciał zjeść  kolacji wsłuchując się w szum morza i spoglądając na panoramę miasta w miejscu niezwykle klimatycznym. 

ZACHÓD SŁOŃCA NA KATAMARANIE LUB Punkcie Widokowym

 

Punkt widokowy Mirador del Gibralfaro, to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Maladze... przy zachodzie słońca zwyczajnie można się rozpłynąć patrząc na panorame miasta i zachodzące za górami słońce. Do tego lampka wina i wieczór gotowy :) 

 

Innym sposobem na obejrzenie zachodu słońca jest wypłynięcie w morze katamaranem, który znajdziecie tuż przy wejściu do portu. W zależności od sezonu katamaran wypływa o różnych godzinach, 

(w lutym godz 18.00), a za kwotę 15€ za osobę otrzymamy również lampkę szampana. 

 

Drinki na Tarasie
 

Spędzenie wieczoru na tarasie jednego z hoteli/hosteli w Maladze, to zawsze dobry pomysł i nie ważne jaki mamy dzień, porę roku czy święto ;) Poniżej lista polecanych tarasów w Maladze, gdzie wraz z naszą drugą połówką możemy napić się wina czy drinka: 

 

1. Taras Hostelu Chinitas

2. Taras San Juan 

3. Taras Hotelu Marriott 

4. Taras Hotelu Soho Boutique La Equitativa

5. Taras Room Mate Valeria

6. Taras Alcazaba Premium Hostel

7. Taras Room Mate Larios

8. Taras Hotelu Molina Lario

9. Taras Hotelu Marriott 

Wieczór Flamenco
 

Jeśli w Walentynki jesteście akurat w Maladze z pewnością wieczór flamenco będzie oryginalnym pomysłem na spędzenie święta zakochanych i unikatowym doświadczeniem. Poniżej lista miejsc w Maladze, gdzie można zobaczyć flamenco:

 

1. Museo de arte Flamenco

2. Taberna Amargo 

3. Tablao Las Aamayas 

 

 

Kino samochodowe
 

Kto z nas nie oglądał filmu Grease i nie chciał chociaż przez chwilę poczuć się jak główni bohaterowie oraz obejrzeć film z samochodu :) W Maladze już jest taka możliwość, a w Walentynki romantyczne filmy gwarantowane. Autocine znajduje się przy Ctra. de la Azucarera Intelhorce, repertuar znajdziecie na stronie TUTAJ

 

bottom of page